) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo funduszy europejskich
Logo fundacji orendż
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Dzieci uwielbiają kodować!

Pierwsze zajęcia w szkołach za nami. Jak wrażenia? „Super zabawa i nauka jednocześnie”, „Przede wszystkim wielka radość”, „Duma!”.

Data publikacji: 18/01/18

W zeszłym roku przeprowadziliśmy szkolenia dla ponad 700 nauczycieli i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Teraz ich kolej, by wykorzystać nową wiedzę i umiejętności w pracy z uczniami. Po pierwszych zajęciach już widać – dzieciaki uwielbiają kodowanie!

Szkoła Podstawowa w Brzozówce
Szkoła Podstawowa w Brzozówce

Radosne kodowanie w całej Polsce

Wciąż otrzymujemy relacje od trenerów Mistrzów Kodowania pracujących z nauczycielami. Czytamy w nich: „dzieci zaczarowane”, „super”, „wielka radość”, „ale tam się działo!”, „kreatywnie i wesoło – tylko dlaczego czas tak szybko mija…”. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania nauczycieli i uczniów. Cieszy nas także postawa rodziców, którzy naprawdę interesują się zajęciami prowadzonymi w ramach „Zaprogramuj Przyszłość”.

Szkoła Podstawowa w Koronowie
Szkoła Podstawowa w Koronowie

Pierwsze kody za płoty

Nauczyciele i nauczycieli wykorzystują i twórczo modyfikują scenariusze i pomysły, które poznawali podczas szkoleń. Kodowanie budowli z kubeczków, odczytywanie współrzędnych czy układanie historii – to nasze sposoby na kształcenie kompetencji przyszłości u najmłodszych uczniów. Jak piszą uczestnicy projektu ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie – „Super zabawa i nauka jednocześnie”. Zdjęcia na facebookowym profilu szkoły (https://goo.gl/963R4k) pokazują, że to prawda!

Szkoła Podstawowa w Koleczkowie
Szkoła Podstawowa w Koleczkowie

Jak zdobyć programistyczną twierdzę?

Dobra zabawa towarzyszy również dzieciom z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. Tam już na pierwszych zajęciach czekało na nich nie lada wyzwanie – zaprogramowanie traktu rycerskiego w aplikacji Scratch Jr. Fotorelacja na Facebooku na pewno Was zainspiruje: https://goo.gl/J9jMCG.

Szkoła Podstawowa w Mazowszu
Szkoła Podstawowa w Mazowszu

Kodowanie od świtu do nocy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach kodowanie było tematem wyjątkowego wydarzenia. "Wieczór Kodowania” trwał od popołudnia aż do północy! Podchody w ciemnościach, laserowy tor przeszkód czy kodowanie tańca stały się źródłem wielkich emocji. Warto podkreślić, że w organizacji pomagali uczniowie klas VI i VII – to się nazywa współpraca! Koniecznie przeczytajcie artykuł na stronie szkoły: https://goo.gl/ZV6qwj.

Szkoła Podstawowa w Prostkach
Szkoła Podstawowa w Prostkach

Czekamy na Wasze relacje

A jak wygląda nauka kodowania w klasach I-III w Waszej szkole? Z przyjemnością przeczytamy Wasze relacje. Najciekawsze i najbardziej inspirujące chętnie opublikujemy na stronie projektu lub na profilu na Facebooku. Koniecznie odezwijcie się do nas (np. przez wiadomość na Facebooku lub pisząc e-mail: anna.stawska2@orange.com).

 Szkoła Podstawowa w Kietlinie
Szkoła Podstawowa w Kietlinie

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

28/09/18

Mamy Laureatów konkursu „Wakacje Dasha i Dota”! 

Oto Zwycięzcy wrześniowego konkursu o wakacyjnych przygodach Dasha i Dota.

czytaj więcej

25/09/18

5 pomysłów na Code Week w twojej szkole!

Europejskie święto pasjonatów programowania w edukacji już niedługo. W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa od 6 do aż 21 października. 

czytaj więcej

25/09/18

Technologia to tylko narzędzie

O najciekawszych obserwacjach ze Scratch Conferencje na MIT, premierze nowej wersji Scratcha oraz tym, jakie pytania powinniśmy zadawać, wprowadzając nowe technologie w edukacji

czytaj więcej

Kontakt

Fundacja Orange:

fundacja@orange.com

 

Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania:

kontakt@cyfrowydialog.pl

Logo fundacji zaprogramuj przyszłość
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo fundacji rozwoju branży internetowej NETKAMP
Logo funduszy europejskich
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego