) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo funduszy europejskich
Logo fundacji orendż
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Kod w działaniu! Wybór fotorelacji ze szkół

Ruszyła nasza internetowa platforma „Zaprogramuj przyszłość”, a nauczyciele z całej Polski zaczęli dodawać fotorelacje z zajęć z uczniami. Wiele pełnych energii zdjęć dostaliśmy również mailowo lub za pośrednictwem trenerów – dziękujemy! Oto pierwszy wybór zdjęć z aktywności w programie.

Data publikacji: 23/03/18

Kod na każdą okazję
Powtarzamy to przy każdej okazji – kodowanie to nie tylko komputery. Nauczyciele w naszym projekcie programują ze swoimi podopiecznymi rysunki, muzykę, ortografię, matematykę, a nawet… samych uczniów – na przykład ich plan dnia. Wykorzystują do tego najróżniejsze rzeczy – wpadlibyście na takie programistyczne wykorzystanie fidget spinnera?

Mata edukacyjna – bohaterka gier i zabaw
Mata edukacyjna Mistrzów Kodowania to coś, co szczególnie podoba się nauczycielom i uczniom. Zależnie od potrzeby służy jako plansza do gry w statki, ogromne sudoku, labirynt, tor wyścigowy czy nawet pełen jadalnych grzybów las. A wszystko to, by ćwiczyć kompetencje uczniów – od orientacji w przestrzeni, przez myślenie algorytmiczne, aż po kreatywność.

Dash i Dot, czyli zaprzyjaźnij się z robotem
Małymi przyjaciółmi uczniów biorących udział w projekcie zostały roboty edukacyjne Dash i Dot. Sympatyczne niebieskie postaci brały udział w wyścigach, pokonywały slalom, a nawet wykazały się talentem muzycznych – zobaczcie tylko, jak grają na cymbałkach!

Kodowanie na ekranie ze Scratchem i Kodable
Kodowanie na tabletach i komputerach to również część „Zaprogramuj przyszłość”. Zaczynamy od prostych aplikacji, ale kto wie, jak skomplikowane programy uczniowie będą tworzyć pod koniec projektu? Już teraz widać, że sprawia to im ogromną frajdę – szczególnie wtedy, gdy pracują zespołowo nad wspólnymi projektami.

A na koniec – zagadka!
Czy macie pomysł, co dzieje się na tym zdjęciu? To frapujące zdjęcie z bananami i bardzo głodnym robotem nadesłała pani Agata Musioł ze Szkoły Podstawowa im. J. Brzechwy w Radostkowie. Tak, kodowanie to dobry trop!

 

Dzieci wykonujące zadanie

Agata Musiał - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Radostkowie

GALERIA

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

28/09/18

Mamy Laureatów konkursu „Wakacje Dasha i Dota”! 

Oto Zwycięzcy wrześniowego konkursu o wakacyjnych przygodach Dasha i Dota.

czytaj więcej

25/09/18

5 pomysłów na Code Week w twojej szkole!

Europejskie święto pasjonatów programowania w edukacji już niedługo. W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa od 6 do aż 21 października. 

czytaj więcej

25/09/18

Technologia to tylko narzędzie

O najciekawszych obserwacjach ze Scratch Conferencje na MIT, premierze nowej wersji Scratcha oraz tym, jakie pytania powinniśmy zadawać, wprowadzając nowe technologie w edukacji

czytaj więcej

Kontakt

Fundacja Orange:

fundacja@orange.com

 

Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania:

kontakt@cyfrowydialog.pl

Logo fundacji zaprogramuj przyszłość
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo fundacji rozwoju branży internetowej NETKAMP
Logo funduszy europejskich
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego