28/09/18
Mamy Laureatów konkursu „Wakacje Dasha i Dota”!
Oto Zwycięzcy wrześniowego konkursu o wakacyjnych przygodach Dasha i Dota.
)
Deskrypcja:
Na początku filmu widzimy logo projektu „Zaprogramuj przyszłość” oraz, nieco niżej, logo Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania. Na ekranie widać dzieci siedzące na matach z tabletami. Następnie pokazana zostaje mapa Polski z zaznaczonymi 9 regionami i powiatami, w których realizowany jest projekt ,,Zaprogramuj Przyszłość”. Są to następujące regiony: region legnicko-głogowski, a w nim powiaty: głogowski, górowski, legnicki, lubiński, polkowicki, region bydgoskotoruński, a w nim powiaty: bydgoski oraz toruński, region piotrkowski, a w nim powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański oraz tomaszowski, region gdański, a w nim powiaty: gdański, kartuski, nowodworski, pucki, wejherowski, region częstochowski, a w nim powiaty: częstochowski, kłobucki oraz myszkowski, region tyski, a w nim powiaty: bieruńsko-lędziński, mikołowski oraz pszczyński, region ełcki, a w nim powiaty: ełcki, giżycki, olecki, piski, gołdapski oraz węgorzewski, region olsztyński, a w nim powiaty: bartoszycki, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olsztyński, szczycieński oraz lidzbarski, region szczecinecko-pyrzycki, a w nim powiaty: choszczeński, drawski, myśliborski, pyrzycki, szczecinecki, świdnicki, wałecki oraz łobeski.
Wypowiada się Prezes Fundacji Orange, Pani Ewa Krupa. Następnie widzimy dzieci w klasie podczas nauki programowania, siedzące z tabletami na matach. Na dole ekranu ukazuje się liczba nauczycieli, którzy zostaną przeszkoleni w ramach projektu (1200) oraz liczba uczniów (20 000), biorących udział w programie.
Następnie wypowiada się Pani Iwona Brzózka- Złotnicka ze Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zostaje pokazana grupa dzieci podczas zajęć wraz z nauczycielkami. Wypowiedzi udziela Prezes Fundacji Orange, Pani Ewa Krupa.
Na końcu filmu ukazane zostają dzieci podczas edukacyjnej zabawy, na dole ekranu widnieją linki do strony projektu „Zaprogramuj Przyszłość” (https://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/ oraz do fanpage’a na Facebooku (https://plpl.facebook.com/ZaprogramujPrzyszlosc/). Pojawia się również logo Regionalnego Funduszu Rozwoju regionalnego, Unii Europejskiej oraz, niżej, logo Fundacji Orange, Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania oraz Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp.
Deskrypcja:
Na początku filmu widzimy logo projektu „Zaprogramuj przyszłość” oraz, nieco niżej, logotypy Fundacji Orange, Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania oraz Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „NetCamp”. Na ekranie widać dzieci podczas zajęć z kodowania, bawiące się robotem i grające na owocach. Dzieci opowiadają o tym, co najbardziej podobało im się na zajęciach z programowania. Następnie wypowiada się nauczycielka i trenerka programowania, Pani Agnieszka Kucisz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 w Piszu. Na dole ekranu ukazuje się liczba nauczycieli, którzy zostaną przeszkoleni w ramach projektu (1200), liczba szkół (260) oraz liczba regionów (9), a także liczba pracowników bibliotek, domów kultury i placówek doskonalenia nauczycieli (450), którzy biorą udział w projekcie. Widzimy dzieci i nauczycielkę podczas lekcji kodowania. Wypowiada się Pan Dyrektor Jarosław Baran ze szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. Następnie widzimy dzieci układające klocki na matach. Wypowiada się zastępca dyrektora Pani Krystyna Kamka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 w Piszu. W tle widać roboty sterowane przez dzieci. Wypowiedzi udziela Pani Dyrektor Małgorzata Wyszyńska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piszu. Dzieci tańczą do kodu klaszcząc. Ponownie wypowiada się Pan Dyrektor Jarosław Baran. Widać dzieci układające plastikowe kubeczki. Potem wypowiada się nauczycielka, Pani Beata Czerwińska, ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie oraz dzieci. Na końcu filmu pokazane są dzieci uczące się i bawiące na macie edukacyjnej. Na dole ekranu pojawiają się linki do strony projektu „Zaprogramuj Przyszłość” (https://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl / oraz do fanpage’a na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/ZaprogramujPrzyszlosc/). Przedstawiona zostaje mapa Polski z zaznaczonymi 9 regionami, w których realizowany jest projekt ,,Zaprogramuj Przyszłość”. Są to następujące regiony: legnicko-głogowski, bydgosko-toruński, piotrkowski, gdański, częstochowski, tyski, ełcki, olsztyński, szczecinecko-pyrzycki. Następnie pojawia się logo Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wraz z informacją o współfinansowaniu projektu ze środków UE, oraz niżej, logo Fundacji Orange, Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania oraz Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.
Tym razem do wygrania są trzy zestawy Dot Creativity Kit!
http://www.wonderpolska.pl/product-pol-55-Dot-Creativity-Kit-NOWOSC.html
Swoje prace możecie zgłaszać do 14 września do północy. Podobnie jak w poprzednim konkursie, to Wy zadecydujecie, do kogo trafią nagrody! Głosowanie odbędzie się na forum na naszej platformie internetowej. Powodzenia!
Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy i uczestniczki projektu „Zaprogramuj przyszłość” prowadzący zajęcia z programowania z uczniami klas I–III w swoich szkołach.
Zadanie konkursowe
Wyobraźcie sobie wymarzone wakacje Dasha i Dota! Co nasze ulubione roboty mogłyby robić latem? Gdzie by wyjechały? Czy poznaliby nowych przyjaciół? Puśćcie z uczniami wodze fantazji! Czekamy na Wasze wakacyjne historie z Dashem i Dotem w roli głównej! Forma? Dowolna! Możecie nakręcić film, napisać wiersz, czy przygotować fotorelację. A może wolicie zaśpiewać piosenkę? Nie możemy się doczekać Waszych dzieł!
Elementem pracy powinien być także tytuł oraz krótki opis zawierający informację o grupie uczniów, z którą przygotowaliście pracę – w tym informacja o szkole i regionie, z którego jesteście.
Pracę należy opublikować na stronie www szkoły lub na jej profilu na Facebooku z informacją, że bierze ona udział w konkursie „wakacje Dasha i Dota” w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”.
Jak zgłosić pracę do konkursu?
Jeden Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę w dowolnie wybranym przez siebie formacie.
Jak zgłosić pracę?
Uwaga na ochronę wizerunku nauczycieli i uczniów
Przypominamy, że warunkiem zgłoszenia pracy konkursowej zawierającej wizerunek uczniów lub nauczycieli (zdjęcie/film) jest uzyskanie zgody na wykorzystanie wizerunku. Takie zgody – w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” – nauczyciele i rodzice/opiekunowie uczniów dostali do podpisu już jakiś czas temu. Jeśli zgoda nie została podpisana, dany nauczyciel/uczeń nie powinien pojawić się na zdjęciu lub filmie. Odpowiedzialność za dopilnowanie tego obowiązku spoczywa na osobie, która zamieszcza pracę konkursową na forum, a więc na Uczestniku konkursu.
Kto przyznaje nagrody w konkursie?
Zwycięskie prace zostaną wyłonione w wyniku głosowania na forum internetowym projektu przez społeczność „Zaprogramuj przyszłość”. Każdy uczestnik projektu może wziąć w nim udział, klikając „Podoba mi się” pod wybranymi przez siebie zgłoszeniami do konkursu. Głosujący może oddać głos na dowolną liczbę prac. Głosowanie potrwa od momentu ogłoszenia konkursu na forum do 21 września do godz. 15.00 2018 roku, a zwycięzców ogłosimy do 18.00 na forum internetowym i na profilu „Zaprogramuj przyszłość” na Facebooku.
Jeśli w głosowaniu pierwsze trzy miejsca zajmie więcej niż trzech uczestników, nagrody zostaną rozlosowane w obecności komisji powołanej przez organizatora konkursu wśród tych uczestników, którzy zajęli miejsca ex aequo. Szkoła może zdobyć tylko jedną nagrodę. Jeśli więcej niż jeden nauczyciel z danej szkoły znajdzie się wśród zwycięzców, nagroda będzie wspólna dla zwycięzców z tej szkoły.
Jakie są nagrody w konkursie?
Autorzy i autorki trzech prac, które zdobędą najwięcej polubień na forum dyskusyjnym, otrzymają zestawy Dot Creativity Kit dla swojej szkoły:
http://www.wonderpolska.pl/product-pol-55-Dot-Creativity-Kit-NOWOSC.html
Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie konkursów.
Niezmiennie zachęcamy także do promowania Waszego udziału w projekt „Zaprogramuj przyszłość” na stronach szkół i w mediach społecznościowych! Prosimy o uwzględnianie w takich komunikatach informacji, że organizatorami projektu są Fundacja Orange i Stowarzyszenie „Mistrzowie Kodowania”. Jeśli to możliwe, prosimy o publikowanie logotypów obu organizacji. Przesyłamy materiały promocyjne, które Wam w tym pomogą:
https://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/pliki/materialy-promocyjne.zip
Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!
Zespół „Zaprogramuj przyszłość”
Bądź na bieżąco
28/09/18
Oto Zwycięzcy wrześniowego konkursu o wakacyjnych przygodach Dasha i Dota.
25/09/18
Europejskie święto pasjonatów programowania w edukacji już niedługo. W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa od 6 do aż 21 października.
25/09/18
O najciekawszych obserwacjach ze Scratch Conferencje na MIT, premierze nowej wersji Scratcha oraz tym, jakie pytania powinniśmy zadawać, wprowadzając nowe technologie w edukacji
Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania: