) Zaprogramuj Przyszłość

Aktualności

Logo funduszy europejskich
Logo fundacji orendż
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wracamy po wakacjach z konkursem ”Wakacje Dasha i Dota”!

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli uczestniczących w „Zaprogramuj przyszłość” do udziału w kolejnym konkursie.

Tym razem do wygrania są trzy zestawy Dot Creativity Kit!
http://www.wonderpolska.pl/product-pol-55-Dot-Creativity-Kit-NOWOSC.html

Swoje prace możecie zgłaszać do 14 września do północy. Podobnie jak w poprzednim konkursie, to Wy zadecydujecie, do kogo trafią nagrody! Głosowanie odbędzie się na forum na naszej platformie internetowej. Powodzenia!

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy i uczestniczki projektu „Zaprogramuj przyszłość” prowadzący zajęcia z programowania z uczniami klas I–III w swoich szkołach.

Zadanie konkursowe

Wyobraźcie sobie wymarzone wakacje Dasha i Dota! Co nasze ulubione roboty mogłyby robić latem? Gdzie by wyjechały? Czy poznaliby nowych przyjaciół? Puśćcie z uczniami wodze fantazji! Czekamy na Wasze wakacyjne historie z Dashem i Dotem w roli głównej! Forma? Dowolna! Możecie nakręcić film, napisać wiersz, czy przygotować  fotorelację. A może wolicie zaśpiewać  piosenkę? Nie możemy się doczekać Waszych dzieł!

Elementem pracy powinien być także tytuł oraz krótki opis zawierający informację o grupie uczniów, z którą przygotowaliście pracę – w tym informacja o szkole i regionie, z którego jesteście.

Pracę należy opublikować na stronie www szkoły lub na jej profilu na Facebooku z informacją, że  bierze ona udział w konkursie „wakacje Dasha i Dota” w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”.

Jak zgłosić pracę do konkursu?

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy zamieścić  link do opublikowanej historii  przedstawiającej wakacje robotów na forum dyskusyjnym  zaprogramujprzyszlosc.edu.pl  w wątku „Zapraszamy do konkursu „Wakacje Dasha i Dota”,  który znajdziecie w kategorii  „Wakacje Dasha i Dota”,  w sekcji „Konkursy”. Termin zgłoszeń upływa 14 września  2018 roku, o godzinie 23:59. Aby wejść na forum, należy zalogować się na stronie www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl  i kliknąć „Forum” po lewej stronie.

Jeden Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę w dowolnie wybranym przez siebie formacie. 

Jak zgłosić pracę?

  1. Zaloguj się na swoje konto na stronie www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl
  2. Wejdź na FORUM, klikając w przycisk w menu po lewej stronie ekranu.
  3. Wejdź do sekcji „Konkursy”.
  4. Wybierz kategorię „Wakacje Dasha i Dota”, a następnie kliknij wątek „Zapraszamy do konkursu: Wakacje Dasha i Dota”.
  5. W polu „Zgłoś pracę w konkursie” wpisz tytuł pracy oraz jej kilkuzdaniowy opis. Następnie dodaj linki prowadzące do pracy konkursowej opublikowanej na stronie www szkoły lub na jej profilu Facebooku.
  6. Kliknij „Wyślij zgłoszenie”.
  7. Koniecznie sprawdź poprawność swojego zgłoszenia! Jeśli zauważysz, że np. dodałaś/eś niewłaściwy link, kliknij „Edytuj komentarz”/ „Usuń komentarz”, aby go poprawić lub usunąć. 

Uwaga na ochronę wizerunku nauczycieli i uczniów

Przypominamy, że warunkiem zgłoszenia pracy konkursowej zawierającej wizerunek uczniów lub nauczycieli (zdjęcie/film) jest uzyskanie zgody na wykorzystanie wizerunku. Takie zgody – w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” – nauczyciele i rodzice/opiekunowie uczniów dostali do podpisu już jakiś czas temu. Jeśli zgoda nie została podpisana, dany nauczyciel/uczeń nie powinien pojawić się na zdjęciu lub filmie. Odpowiedzialność za dopilnowanie tego obowiązku spoczywa na osobie, która zamieszcza pracę konkursową na forum, a więc na Uczestniku konkursu.

Kto przyznaje nagrody w konkursie?

Zwycięskie prace zostaną wyłonione w wyniku głosowania na forum internetowym projektu przez społeczność „Zaprogramuj przyszłość”. Każdy uczestnik projektu może wziąć w nim udział, klikając „Podoba mi się” pod wybranymi przez siebie zgłoszeniami do konkursu.  Głosujący może oddać głos na dowolną liczbę prac. Głosowanie potrwa od momentu ogłoszenia konkursu na forum do 21 września do godz. 15.00 2018 roku, a zwycięzców ogłosimy do 18.00 na forum internetowym i na profilu „Zaprogramuj przyszłość” na Facebooku.

Jeśli w głosowaniu pierwsze trzy miejsca zajmie więcej niż trzech uczestników, nagrody zostaną rozlosowane w obecności komisji powołanej przez organizatora konkursu wśród tych uczestników, którzy zajęli miejsca ex aequo. Szkoła może zdobyć tylko jedną nagrodę. Jeśli więcej niż jeden nauczyciel z danej szkoły znajdzie się wśród zwycięzców, nagroda będzie wspólna dla zwycięzców z tej szkoły.

Jakie są nagrody w konkursie?

Autorzy i autorki trzech prac, które zdobędą najwięcej polubień na forum dyskusyjnym, otrzymają  zestawy Dot Creativity Kit dla swojej szkoły:

http://www.wonderpolska.pl/product-pol-55-Dot-Creativity-Kit-NOWOSC.html

Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie konkursów.

Niezmiennie zachęcamy także do promowania Waszego udziału w projekt „Zaprogramuj przyszłość” na stronach szkół i w mediach społecznościowych! Prosimy o uwzględnianie w takich komunikatach informacji, że organizatorami projektu są Fundacja Orange i Stowarzyszenie „Mistrzowie Kodowania”. Jeśli to możliwe, prosimy o publikowanie logotypów obu organizacji. Przesyłamy materiały promocyjne, które Wam w tym pomogą:

https://zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/pliki/materialy-promocyjne.zip

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Zespół „Zaprogramuj przyszłość”

 

 

Bądź na bieżąco

AKTUALNOŚCI

28/09/18

Mamy Laureatów konkursu „Wakacje Dasha i Dota”! 

Oto Zwycięzcy wrześniowego konkursu o wakacyjnych przygodach Dasha i Dota.

czytaj więcej

25/09/18

5 pomysłów na Code Week w twojej szkole!

Europejskie święto pasjonatów programowania w edukacji już niedługo. W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa od 6 do aż 21 października. 

czytaj więcej

25/09/18

Technologia to tylko narzędzie

O najciekawszych obserwacjach ze Scratch Conferencje na MIT, premierze nowej wersji Scratcha oraz tym, jakie pytania powinniśmy zadawać, wprowadzając nowe technologie w edukacji

czytaj więcej

Kontakt

Fundacja Orange:

fundacja@orange.com

 

Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania:

kontakt@cyfrowydialog.pl

Logo fundacji zaprogramuj przyszłość
Logo stowarzyszenia mistrzowie kodowania
Logo fundacji rozwoju branży internetowej NETKAMP
Logo funduszy europejskich
Logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego